Gizlilik Politikası

 Anasayfa / Sabit

Bu gizlilik ilkeleri PoisNet İnternet Hizmetleri tarafından, PoisNet'in gizlilik konusunda uyguladığı temel politikaların, sorumluluk sınırlarının tanımlanması ve halka bildirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Aşağı yer alan madde ve konular PoisNet ve PoisNet'e bağlı diğer tüm alt sitelerindeki (alt ürün siteleri) bilgi toplama, işleme ve kullanım politikalarının temel değerlerini içermektedir.

 

PoisNet'e bağlı diğer alt siteleri temel olarak "....... bir PoisNet iştirakıdır." ibaresi, www.poisnet.net sitesine direk olarak yönlendirilen metinsel veya PoisNet logosunun yer aldığı görsel bağlantılar içermesi bakımından ayırt edebilirsiniz. Unutmayınki firmamızın web sayfasına topluluk sayfaları, blog sayfaları gibi birçok platformlardan bağlantılar verilmektedir. Bu nedenle sitemize her bağlantı veren siteler ile ilişiğimiz bulunması mümkün değildir, bunu göz önünde bulundurmanızı ve firmamızın sadece www.poisnet.net sitesinde yer alan dış bağlantılardan sorumlu tutulabileceğini unutmamanız gerektiğini önemle bildiririz.


PoisNet, müşterilerinin bilgilerini yasal merciler tarafından istenmediği sürece kesinlikle üçüncü kişi, kurum veya organizasyonlarla paylaşmayacağını taahhüt eder. Bu kapsamda firmamız tarafından hizmet veya ürün satın alan herhangi bir kişi veya kurum hakkında üçüncü kişilere müşteri ilişiği bilgisi iletilmez. Müşteri ilişiği bilgisinin kendiniz veya sizinle ilişkisi bulunan üçüncü kişiler tarafından kamuya ilanı durumunda (topluluklarda bu kişi PoisNet müşterisidir vb. yayınlar) firmamız sorumlu tutulamaz. Müşteri tarafından PoisNet'in gizlilik ilkesini ihlal ettiği tespit edilirse hizmet aldığı dönem içerisinde ücret iadesi isteme hakkına sahiptir. Ücret iadesi hizmet alınan süreç bedeli düşülerek 7 iş günü içerisinde tarafımıza iletilen ve müşteri hesabındaki bilgiler ile eşleşen hesap bilgisine gönderilecektir.

IP adresiniz temel olarak sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizin yönetimi amacıyla kullanılmaktadır. IP adresiniz, tarayıcı bilgileriniz gibi sizi ayırt edebilmemiz için tanımlayıcı unsur niteliği taşıyan tüm bilgiler; yapılan işlemlerle sizi ilişkilendirebilmek, alışveriş sepetinizi tanımak, açık demografik bilgilerinizin toplanması, ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması, hesap güvenliğinizin sağlanması gibi durumlarda kullanılacak ve güvenlik sebepleri nedeniyle kayıt altına alınacaktır.


PoisNet, kullanıcılarının kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol ve sansür etmemektedir. Kullanıcılar gezinme esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından dolayı sorumludurlar.

Hesap oluşturabilmeniz için zorunlu olan müşteri kayıt formunda yer alan iletişim bilgileri (isim, adres, telefon, e-posta adresi vb) gibi istenilen tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde belirtmelidir. Yanlış veya hatalı şekilde girilen iletişim bilgilerinden doğabilecek olası tüm olumsuzlukların tarafınıza ait olduğunu ve firmamızın sorumlu tutulamayacağını bilmenizi isteriz. Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımızın işlemleri için, alan adı bilgilerinde, acil durumlarda, kampanya ve duyuru bildirimlerinde, faturanızın teslimatı gibi müşteri-firma ilişkisinden doğabilecek tüm durumlarda kullanmaktayız. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Tarafınızdan alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve finansal veriye ihtiyaç duyulan durumlarda (tekrarlayan ödemeler) kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Edinilen bu bilgiler firmamızın ve müşterilerimizin çıkarına olmak şartı ile istenilen tüm durumlarda kullanılabilir.

Sitemiz içerisinde başka sitelere de bağlantılar bulunmaktadır. www.poisnet.net adlı web sitemiz PoisNet'e bağlı alt bir site olmadığı sürece diğer yabancı sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden sorumlu değildir. Ayrıca PoisNet, müşterilerinin site adreslerini yada aldıkları hizmetler ile ilgili bilgileri müşteri onayı alınmadan kesinlikle 'REFERANS' adı altında listelemeyeceğini taahhüt eder.

 

Güvenlik

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemlerinden bazıları şunlardır;

  1. Kredi kartı tahsilat sayfalarında SSL Güvenlik Sertifikası kullanılmaktadır. Sizden alınan finansal ödeme aracı verileri SSL (Secure Socket Layer) ile şifreli olarak (ödeme için aracılık eden kurumlar, operatör servisleri, bankalar) iletilir.
  2. Ödeme işlemleriniz esnasında kredi kartı numaranız veya buna benzer gizli tutulması gereken ödeme aracı bilgileri kesinlikle kaydedilmez. Ödeme yapmak için gerçekleştirdiğiniz adımlarda kullandığınız kart numarası gibi bilgilere ulaşma, kayıt altına alma veya tespit etme ihtimalimiz bulunmamaktadır. Sadece siz ve ödemeler için aracılık eden kurumlar arasında olan bu işlem bizim sitemiz üzerinden olsa da işlem sırasında kullanılan gsm no, kredi kartı bilgileri gibi veriler sizin ile ödemenin alınmasına aracılık eden kurum (örn: banka) arasında bir sırdır.
  3. Sitemiz dünya standardı olan Linux altyapısı kullanarak yayın sağlamaktadır. Bilinen en son güvenlik sistemleri yüklenmiş ve olası problemlere mahal vermemek için kullanılan yazılımların güncelleme ve sürüm notları bültenleri devamlı olarak takip edilmektedir.

Düzeltme / Yenileme

Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm müşteri bilgilerini dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. PoisNet hesap güvenliği sebebi ile değişiklik yapılmadan önceki müşteri bilgilerini yedekleyerek kayıt altında tutmaktadır.

 

© 1999 PoisNet - www.poisnet.net | Tüm hakları saklıdır, izin alınmadan kullanılamaz. Fiyatlarımıza vergi(ler) dahil değildir.